Студентска стручна пракса у компанији HTEC Group – септембар 2024.

Kомпанија HTEC Group позива студенте да се пријаве за учешће на овогодишњој јесењој стручној пракси, која ће трајати четири недеље, од 23. септембра до 19. октобра 2024. године. Пракса ће бити организована у HTEC канцеларији у Крагујевцу.

Програм стручне праксе фокусираће се на развој апликације у складу са професионалним принципима рада, уз коришћење следећих технологија: за Frontend React, а за Backend Java и Go. Апликација ће се тестирати у Java Selenium-у. Полазници стручне праксе биће подељени у тимове по технологијама.

Број учесника праксе је максимално 18:

• Frontend – 6 студента – React
  • Backend – 4 студента – Java
  • Backend – 2 студента – Go
  • QА – 6 студента – Java Selenium

Стручна пракса биће организована у циљу јачања сарадње са академском заједницом и подршке развоју будућих ИТ професионалаца. HTEC канцеларија у Kрагујевцу, је отворена средином 2022. године и окупља више од 50 врхунских инжењера, дизајнера и других професионалаца, који остварују изузетне резултате у креирању иновативних решења и развоју доменске стручности у раду са најновијим технологијама.

Током фебруара и марта 2023, као и 2024. године, групе студената са разних факултета и школа, похађала је стручну праксу у HTEC-у и њихови утисци били су изузетни, тако да верујемо да ћемо и ове године оправдати ваша очекивања.

Пријаве за праксу су отворене од 12. августа до 1. септембра, путем линка.

HTEC је глобална компанија за консалтинг, софтверско инжењерство и развој дигиталних производа која покреће технолошку еволуцију глобалних организација – од иновативних стартапа до Fortune 500 компанија. Kомпанија је основана 2008. године у Београду, седиште јој се налази у Сан Матеу, док у инжењерским центрима широм централне и југоисточне Европе HTEC запошљава око 2.000 стручњака. Поред инжењерских центара, компанија има и развијене капацитете за консалтинг, иновације и дизајн производа у Силицијумској долини, Њујорку и Лондону. Захваљујући највишем нивоу експертизе и богатом искуству у бројним пословним доменима – укључујући здравствену заштиту и медицину, малопродају, транспорт и паметна решења за мобилност, логистику, финансијске технологије, зелену енергију, медије и „deep tech“ – HTEC је идеалан технолошки партнер својим клијентима док у исто време својим запосленима обезбеђује изузетну платформу за раст и каријерни развој.